Jednoduchá pravidla pro osvětlení kuchyně

Na přípravu snídaně, oběda i večeře musíte dobře vidět. V opačném případě si můžete přivodit nepříjemný úraz a kromě toho skončíte hlady. Aby se to nestalo, nesmíte nic zanedbat. Jak si s tím poradit? Osvětlení je v srdci domova velice důležité a šetřit byste na něm neměli. Myslet přitom musíte na dvě základní oblasti, které je zapotřebí pokrýt:LED panely kuchyně

  • centrální lustr,
  • doplňkové osvětlení pracovní desky a sporáku.

Vzhled je pochopitelně na vás. U centrálního zdroje příliš nezáleží na tom, zda zvolíte klasický lustr, závěsnou lampu, bodovky s polohovatelnými rameny nebo LED panely https://www.lightpark.cz/led-panely/. Zároveň byste se ale neměli zaměřit pouze na to. Při krájení surovin si budete stínit a lustr nebude dostačující.

Na barvě záleží

V případě lustru i lampy nad deskou se spíš hodí chladné bílé světlo v rozsahu 5000 až 6000 kelvinů. Důvod je poměrně jednoduchý. Tento typ se nejvíc podobá dennímu svitu, což je v kuchyni naprosto ideální. Musíte ale počítat s celkovým stylem prostoru. Pokud máte linku v lesku, musíte si dát pozor na nežádoucí odlesky.
bodové světlo linka

Abyste si dobře viděli pod prsty

Pracovní deska https://krajsky-urad.kraj-lbc.cz/elektronicka-uredni-deska by zaručeně měla být ožářena bez ohledu na velikost nebo styl linky. Doplnit ji můžete bodovkami, klasickými zářivkami nebo v posledních letech tak oblíbenými LED pásky. Ty jsou asi nejlepší, protože jsou hodně výkonné a přitom velice levné. Umístit byste je měli pod poličkami, horními skříňkami a dát je můžete také do šuplíků.

Máte i jídelnu?

Součástí mnoha kuchyní je i jídelní kout. Ten ovšem potřebuje něco jiného, než samotný prostor na vaření. Záření by zde mělo být teplejší, nejlépe v odstínu 2800 až 3300 kelvinů. Pokud máte možnost, dejte lustr přímo nad jídelní stůl. Romantickou a intimní atmosféru navíc můžete doplnit pár svíčkami na stole. Nezapomínejte na to, že by měly být bez vůně, jinak to bude při jídle rušit.

Doporučené články