Je látkový domeček pro děti vhodný na ven?

Není pochyb o tom, že děti mají rády místa, kde se mohou schovávat. I proto jsou mezi nimi oblíbené nejrůznější domečky. Obvykle se jedná o jednoduchou kovovou či plastovou konstrukci, přes kterou je upevněna plachta. Ta může být z nejrůznějších materiálů.

Tyto domečky mohou sloužit k mnoha účelům. Při hraní na babu či na honěnou mohou sloužit jako „bezpečná zóna“, mohou sloužit k dětským hrám, kdy se hraje, že se v onom domku bydlí, mohou zde mít úkryt hračky. Jedná se zkrátka o multifunkční objekt, který je mezi dětmi velmi oblíben.

ksiltovka1

Otázkou však je, kam jej postavit. Zde máme dvě možnosti. Buď jej můžeme sestavit uvnitř v bytě, pokud máme v nějaké místnosti dostatek prostoru, nebo pokud máme domek se zahradou, případně chatu či chalupu, jej můžeme dát ven, kde budou mít děti více místa ke svým hrám, a především menší příležitost k úrazům.

Zdá se to tedy jednoduché, avšak měli byste zvážit ještě další faktory. Tím jedním je materiál, ze kterého je vyrobena ona plachta. Rozhodně se totiž nebude jednat o kvalitní stanovou celtovinu. Často jde buď o plast, nebo o látku. A zde právě je diametrální rozdíl.

stan1

Zatímco plast venkovní podmínky obvykle vydrží, a při dešti může dokonce dětem posloužit i jako úkryt, látkový domeček pro děti Chytraliska.cz takové vlastnosti nemá. Nejen že bude snadno promočený, a tím pádem bude mokrá i ona konstrukce (což, pokud je kovová, není zrovna ideální), zároveň může při dlouhodobém dešti vinou vlhkosti zplesnivět. A pak jej můžete vyhodit.

Dále je třeba uvážit fakt, že tyto dětské domečky obvykle nemají žádné ukotvení. Je tedy reálné nebezpečí, jej silnější vítr odnese.

Závěrem lze tedy říci, že za pěkného počasí není důvod, proč jej nedat ven. Avšak je dobré jej vždy včas uklidit dovnitř, a rozhodně jej nenechávat bez dozoru, a to ani v noci. Jen tak se z něj vaše děti budou radovat dlouho.

Doporučené články