Adventure minigolf aneb zábava pro celou rodinu

Jistě moc dobře znáte situaci, kdy přemýšlíte, co byste rádi podnikli o volném víkendu či prázdninách společně s vašimi ratolestmi. Někdy nápad přijde hned, jindy zase dojde k tomu, že přemýšlíte celé hodiny, přičemž vás prostě nenapadá nic smysluplného. A právě pro tuto druhou variantu mám řešení – adventure minigolf!

hřiště na minigolf

Jedná se o sportovní zábavu, která je vhodná pro všechny věkové kategorie a obecně pro všechny lidi, kteří se chtějí pobavit a příjemně strávit čas se svou rodinou. Věřte, že se nasmějete tak, jak byste to ani nečekali. Co se týče pomůcek, tak si sami nic kupovat nemusíte, protože vše dostanete v ceně vstupného, které většinou bývá účtováno za jednu hodinu hry. Nicméně pokud přesáhnete stanovené časové rozpětí, tak bude doplácet, přičemž se většinou platí za každých započatých 15 minut.
míček a hůl na minigolf

Co se týče dresscode, není nikde úplně předepsán, avšak existují určitá doporučení. Měli byste přijít v tom, co je vám pohodlné, abyste mohli pořádně švihnout rukou a mít dobrý rozstup v nohách. Je tedy celkem jasné, že je dobré vyvarovat se šatům či sukním. Dále je doporučená sportovní obuv, přičemž velmi podstatná je také dobrá nálada.

Hraje se tedy s pomocí golfových holí a golfového míčku, přičemž je cílem trefit se do dírky, co nejméně ranami. Hřiště se skládá z 18 jamek, které jdou povětšinou trefit na dvě až tři rány. Avšak nemyslete si, že to bude až tak jednoduché, jelikož jsou zde různé překážky od malých jezírek přes kamínky až po písek či zpomalovací pruhy.
míček v jamce

Jelikož však žádný učený z nebe nespadl, nebojte se, když vám to nepůjde hned na poprvé. Vše je o tom si to natrénovat a naučit se to. I když je vlastně pravda, že již po prvním úderu do míčku již umíte hrát minigolf, akorát zatím jako začátečník. Každopádně neztrácejte hlavu, vždyť přeci nejde o to, abyste vyhráli, ale o to, abyste se té hry zúčastnili a strávili tak příjemně a hravě svůj čas s rodinou.


Doporučené články