Změna podmínek zavazadel

Ano, opravdu je tomu tak. Od ledna 2018 začaly platit nové podmínky, které se týkají zejména zavazadel. Změny začaly být v platnosti okamžitě. Změna podmínek zavazadel zasáhla mnoho společností.
Beze strachu mohou zůstat ti, kteří cestují pouze s příručním zavazadlem. Příručním zavazadlem se rozumí notebook, kabelka či batoh nebo cestovní taška, která bude menší.
Pokud s sebou ale budete mít příruční zavazadlo, které bude větší, musí být umístěno do zavazadlového prostoru. Ať chcete nebo ne, na palubu si jej vzít nesmíte.

zavazadlo.jpg

Jestliže byste o tom nevěděli, zavazadlo by vám bylo odebráno na odletové bráně.
Větší zavazadlo musí mít hmotnost do 10kg. Jestliže nesplníte podmínky, které se týkají velikosti a také hmotnosti, může vám být účtovaná pokuta, která je okolo padesáti eur, což rozhodně není málo. Díky průtahům by dokonce mohlo dojít ke zpoždění letu a z toho také nevyplývá nic dobrého.
Trváte na tom, aby vaše zavazadlo zůstalo na palubě letadla? Pak si musíte zakoupit službu, která se jmenuje přednostní nástup do letadla.

kufr.jpg

Může se vám stát, že zavazadlo, které si můžete ponechat na palubě, nebude dostatečně velké pro váš notebook nebo fotoaparát. V takovém případě, jestliže budete donuceni dát je do většího příručního zavazadla, musíte počítat s tím, že je vůbec nebudete mít pod dozorem. Může tedy dojít k tomu, že s nimi nebude zacházeno zrovna šetrně. Jestliže tomu chcete předejít, jsou zde dvě možnosti.
Jedna z nich je zakoupení priority boarding a druhá je zakoupení pojištění zavazadla.
V platnosti jsou ale nadále i ostatní pravidla, která se týkají zakázaných předmětů. Nebere se vůbec ohled na to, zda se nachází na palubě nebo v podpalubí.
Pokud se někdy dostanete do situace, že se vám zpozdí zavazadlo nebo nemůžete nijak řešit problém se ztrátou, pak se nebojte kontaktovat ClaimCloud. Rádi vám se všemi problémy, které se vyskytnou, pomohou.

Doporučené články