Zábava dnešních dětí

Také rádi vzpomínáte, jak jste jako děti skákaly panáka na ulici, nebo děvčata gumu? Letní tábory se nesly v duchu stanů, latrín, do vesnice se šlapalo několik kilometrů pěšky. Těšili jsme se na dopisy od maminek. Drželi se noční hlídky.
kluk s autíčkem
Dovedete si představit dnešní děti, jak jedou na tábor, kde není wifi? Co wifi, tábor bez elektřiny, bez možnosti si nabít chytrý telefon, tablet, iPod.
Na hřištích vídáme maminky s nejmenšími dětmi. Ale kde je generace od dvanácti let nahoru? Ano, sem tam vídáme nějaké chlapce hrát fotbal, běhat s florbalovými holemi. Ale stejně je změna v zábavě dnešních mladých markantní. Pojďme se podívat, co za tím s největší pravděpodobností vězí.
šťastný sourozenci

Příchod techniky

Na tom se asi shodneme, že největší vliv na dnešní chování každého z nás, nejenom dětí a mládeže, má příchod technických výdobytků dnešní doby. Zejména pak chytré mobilní telefony, tablety, laptopy, iPody a jiné.
Bohužel kromě možnosti být online s kamarády, dohledat si potřebné informace, vzdělávat se, přináší technika i záporné aspekty do našeho života:
•        začínáme lenivět,
•        trávíme více času online než offline,
•        neradi navštěvujeme místa bez pokrytí internetové sítě,
•        máme více virtuálních kamarádů než reálných.

Menší zájem o sport

Je paradoxní, že v době, kdy se na nás ze všech stran tlačí, jak máme zdravě jíst, jak máme mít štíhlou svalnatou postavu, zájem o sport upadá. Zejména pak u dětí. Třídy s rozšířenou výukou se potýkají každý rok s problémem, zda vůbec budou otevřeny pro malý zájem.

Sociální sítě

Zábava dnešní mládeže je úzce spjata se sociálními sítěmi. Vždyť kdo z nás nemá založený alespoň účet na facebooku. Sledujete, kolik hodin vaše dítě prosedí před modrou obrazovkou a sdílí svá selfie? Chodí snad ještě ven s reálnými kamarády? Nebo si je spíše zve domů, kde hrají počítačové hry? Deskovým hrám našeho mládí pravděpodobně už také odzvonilo.
 
Je logické, že doba se mění. Nemůžeme čekat, že zábava zůstane stejná jako před padesáti lety. Ale je alarmující nárůst obezity a depresí mezi dnešními dětmi. Nemůžete právě být tím, že většinu volného času tráví před blikajícími displeji a obrazovkami?

Doporučené články