Kdo maže, ten jede

Každý stroj, který má především dobře a také dlouhou dobu pracovat, musí k tomu mít i ideálně nastavené podmínky. Jednou z těch nejdůležitějších je i hladký chod různých řetězů a šroubů. Profesionálové i domácí kutilové určitě znají jeden nepříjemný problém, kdy není možné vytočit šroub, protože prostě postupem času zkorodoval. Co to způsobilo? Špatné nebo zcela chybějící mazivo. Pak bývá většinou pozdě začít něco řešit.

opotřebovaný řetěz

§ Přitom by to bylo tak jednoduché.

– Známá a po celém světě prodávaná značka maziv molykote by si s těmito potíži hravě poradila ještě dříve, než by vůbec nastaly.
Zákazníci, kteří se rozhodli pořídit si opravdovou kvalitu, si mohou vybrat z několika možných variant maziva.

§ Lubrikační spreje– v současnosti jsou to výrobky, které si získávají stále více příznivců, protože umožnují rychlé a šetrné ošetření především šroubových spojů z kovových materiálů.

§ Průmyslové oleje, které se aplikují známou klasickou olejničkou nebo obyčejným štětcem – jejich využití je oceňováno především v oblasti řetězů a řetězových článků, které jsou většinou velmi namáhané.

ozubená kola

Do horka i do mrazu

Kromě ochrany opotřebení materiálu napomáhají vhodné mazací přípravky také k účinné ochraně http://eagri.cz/public/web/mze/zivotni-prostredi/ochrana-pudy/zakon-o-ochrane-zemedelskeho-pudniho/před různými mechanickými nečistotami a škodlivou vlhkostí. Nemusíte se ani obávat používání čistících prostředků. I s těmi si kvalitní maziva budou docela jistě dobře rozumět.

nezbytný olej

Kromě toho neobsahují moderní mazací přípravky žádné nežádoucí látky, které by napomáhaly ničení naší už tak dost nemocné planety. Jestliže hledáte mazivo, od kterého očekáváte velký pracovní rozsah použití (zejména ve velkém tepelném rozpětí), pak je nejvhodnější syntetický řetězový olej. Pro uvedené vlastnosti ho lze používat například v lakovnách i v sušících pecích, ve kterých nekvalitní přípravky udělají spíše známou medvědí službu.

Doporučené články