Nenechte dovolenou náhodě!

Zajisté nechcete, aby Vás nějaká nepříjemná událost zaskočila. Může se stát cokoliv, proto je potřeba nic nepodceňovat. Jak se takovým situacím vyhnout? Mnohdy jim nezabráníte. Tak zbývá jen to, jak řešit následky.
Zabalte si s sebou lékárničku. Je jedno, zda jedete jen na výlet na nedaleký hrad, nebo k moři. Nikdy nevíte, kdy se Vám či někomu blízkému udělá puchýř, komu bude nevolno v autě či mu nesedne nějaké to jídlo. Samozřejmostí je, že na výlet u nás si vezmete menší zásobu léků, než na zahraniční. Tam si přibalte probiotika, všemožné léky na střevní potíže, obvazy, náplasti a léky na bolest.
Návštěva doktora
Mějte s sebou čistou vodu. Ano, nejen, že se můžete kdykoliv napít, ale můžete ji použít i na vyčištění rány. Obzvláště to oceníte, pokud máte malé děti. Ty běhají, snadno zakopnou a rozbité koleno je na světě.
Nezapomínejte si brát plně nabitý telefon. Na co by Vám byl takový, který nemůžete použít, že? A to ani na tísňová volání. Moderní telefony bohužel nevydrží dlouhou dobu v provozuschopném stavu. Nikdy nevíte, kdy třeba někde uvíznete, nebude signál a než budete mít šanci se dovolat, bude telefon bez energie. Na takovéto cestování si pořiďte nejobyčejnější tlačítkový telefon. Opravdu, je to pro případ nouze. Takový telefon vydrží bez nabíjení třeba i dva týdny!
Cestovní výbava
Sjednejte si cestovní pojištění. V zahraničí se může stát opravdu cokoliv. Úraz s nutnou hospitalizací, nemožnost převozu zpět do České republiky, nemoc. V těchto případech zaručeně bez pojištění pocítíte obrovskou zátěž na peněženku. S pojištěním to nebude tak drastické.
Mějte s sebou dostatečnou hotovost. Ano, bez peněz do hospody nelez. Nikdy nevíte, co bude potřeba rychle koupit či zaplatit. Lepší s sebou peníze mít, než pak pracně hledat bankomat či dokonce škemrat u ostatních, jestli by Vám náhodou nedali pár korun, že nemáte na lístek či že se potřebujete napít.
A v neposlední řadě, dejte před odjezdem někomu vědět, kdy a kam pojedete a jak dlouho tam budete. Když budete někde i ubytovaní, dejte kontakt na ono ubytovací zařízení. Nejhorší variantou totiž je, když nikdo neví, že jste odjeli, něco se Vám stane a pátrat po Vás začne rodina či kamarádi až třeba po týdnu, jelikož Vás dlouho neviděli.
Důležitých zajištění je samozřejmě více, toto jsou jen ta základní. Nezapomínejte na ně. I kdyby se nic nestalo, budete se cítit mnohem bezpečněji.

 

Doporučené články