Byznys, hotely a motely

Pokud jste někdy vyjeli mimo rodnou obec a podívali jste se například do sousedního Rakouska či Německa, nemůžete si jistě zapomenout všimnout, že na všech tamních hotelech a ubytovacích zařízeních, pokud tedy nespíte někde na pryčně s 10 dalšími, je standart ubytování, tedy služeb celkově, na úplně jiné úrovni než ten standart, kterého se vám dostane zde. Vynecháme Prahu, neboť to je přece jen už evropské město, které jede dopředu skrze cizince a turisty, kteří jí přinášejí neustále nové podněty na zlepšení.

hotelová ložnice

Staré horské hotely

Pokud jste někdy navštívili český hotel někde v horách, kromě Špindlerova mlýnu, či jste se ubytovali někde v městském hotelu, určitě si všimnete, že buďto kuchyně neviděla nic moderního od dob devadesátých let, kdy se všechny tyhle hotely zkupovaly ve velkém, protože si všichni mysleli, jaký to bude nádherný byznys anebo je to celkový stav pokojů a možná i celé budovy, která by potřebovala nejlépe úplně zbourat a postavit znovu. Umakartové koupelny, tapety z dob normalizace, postele, na kterých snad byl počat Stalin a vůbec poněkud pochmurná atmosféra chodeb, kdy snad jediné peníze šly do recepce a do vzhledu parkoviště.

v hotelu

O kuchyni nelze ani také moc hlásat dobrého – při nejlepším řízky, kaše a ovocný salát. Pokud tedy zahlédnete starší stavbu, určitě se nebojte otočit a jít radši o město dál.

velký hotel

Pokud jste však vlastník takového podniku, mějte se na pozoru. Ona starší generace si ještě vystačí, zavzpomíná na staré dobré časy, ale ta mladší už pomalu ale jistě, s tím, jak objevuje svět, potřebuje neustále novější a novější stimuly. Pokud tedy nechcete zapůsobit jenom na starou idylku, ale také se chcete jevit trošku moderněji, je třeba udělat velké změny – pokud se na to samozřejmě nechcete vyprdnout rovnou, jakmile si dostatečně nenašetříte na důchod. To je potom taky řešení a nechte ostatní, ať už si s tím poradí.

Doporučené články