Zvolte správný druh palet


Žádná přepravní společnost nemůže být společností s dobrou pověstí, pokud si neumí poradit s jakýmkoliv nákladem, který převezme, jako zakázku. Zakázka se musí dostat do místa určení v takové podobě, jakou měla v době převzetí. To je jasnou podmínkou každé přepravy.

palety

Právě proto záleží nejen na obalové technice, ale také na tom, na čem bude zakázka přepravována! Nejjednodušším, ale zároveň nejbezpečnějším podkladem pro bezpečnou dopravu jsou tedy palety, které speditérská společnost používá.

Standardní palety. Pokud nelpíte na tom, aby se paleta vracela zpátky do Vaší společnosti, potom je standardní paleta vhodným podkladem pro zakázku. Má standardní rozměr a podle nosnosti zakázky lze některou z nich využít. A jestli bude již použitá, nebo zcela nová, to musí přepravce určit sám.

Europalety. Taková europaleta má už dané přesné vymezení. Nejde jen o přesný rozměr, ale je také přesně a detailně předepsaná, a to včetně přesného označení. Nejen písmeny EUR, ale i značkami přesně danými, např. pro železnici na levém rohu, nebo na prostředním špalíku značku státu, odkud paleta je. V každém případě je vratná. Vzhledem k tomu, že po celé Evropě je takovým paletám přizpůsobeno vše ostatní, jako je např. prostor ve vagonech, vidlice vysokozdvižných vozíků a podobně, určitě se vyplatí je používat při každé přepravě do cizích zemí. Zakázky potom dokážete pomocí logistiky dopravit včas, bezpečně, ale také v takovém množství, že je mnohdy nemusíte ani rozdělovat do několika zakázek menších.

Atypické palety. Poměrně rozšířenou formou neskladných zakázek jsou i palety atypické, které jsou vyráběny právě pro speciální potřeby speditérských společností. Jde skutečně o obrovskou pomoc takové společnosti. Jak báječné je, když si vzorek atypické palety můžete nejprve vyzkoušet, a teprve potom objednat ve velkém!

dřevěné palety

Paletové ohrádky nebo gitterboxy. Jak úžasné je mít možnost vyzkoušet pro Vaše přepravní potřeby, třeba paletovou ohrádku, ve které splníte požadavek zákazníka i pro zboží, které je svým způsobem pohyblivé a velmi neskladné! A když máte možnost využít i na míru vyrobených drátěných boxů určených k přepravě? To je potom vše tak jednoduché!

Doporučené články