Geotextilní podložka chrání nadzemní bazény před poškozením

Osvěžení v bazénu přijde vhod dospělým i dětem, zvláště v posledních deseti letech, kdy se prohloubily extrémní výkyvy v proudění vzduchu v letních měsících, a kdy výrazně stopl počet tropických dnů a nocí. Stačí nahlédnout do statistických údajů a zjistíte, že se klima ve střední Evropě výrazně změnilo, a že teplotních rekordů stále přibývá.venkovní bazén
Pochopitelně by bylo žádoucí odstranit příčinu tohoto jevu, což je velmi složitá záležitost a běh na dlouhou trať, nicméně nezvykle horké léto vyžaduje radikálnější řešení – chlazení klimatizací, častější pobyt na horách a ochlazování v bazénu.
Pořídit si v dnešní době bazén, alespoň nadzemní o menším průměru, není takový problém. Tato investice rodinný rozpočet příliš nezatíží a nádrž vykoná stejnou službu jako pod úroveň země zapuštěná laminátová vana. Výhody tohoto řešení spočívají hlavně v jednoduché instalaci, snadném zazimování a v nízkých nákladech na provoz. Jedinou podmínkou je úprava terénu do roviny a zhutnění podloží. Tím bývá směs písku s prosévanou zeminou, zbavená kamenů, větví a kořenů. Na tento povrch se pak pokládá speciální geotextilní podložka pod bazén https://eshop.techneco.eu/Geotextilie-pod-bazen. Jaké jsou její výhody?
Odolnost vůči mechanickému poškození dna nádrže– chrání bazénové dno před tlakem zeminy, zvláště v místech hrbolků, nerovností, zapomenutých kamínků, prorůstajících kořenů apod.plavec v bazénu
Hniloba a plísně– velmi častý jev, kdy vlhkost v důsledku šplouchání vody v okolí nádrže podporuje růst hub, plísní, patogenních bakterií a hniloby. Tyto mikroorganismy pak uvolňují spóry, které se šíří do ovzduší. Zároveň se po ukončení koupací sezony a zazimováním lépe čistí dno od nečistot.
Zdravotní nezávadnost– ta je podmínkou u těchto výrobků, neuvolňují žádné toxické látky do zeminy a podzemních vod a také do ovzduší.
Snese všechny druhy zeminy– geotextilní podložka snese všechny druhy kyselých i alkalických zemin a brání prorůstání travin.

Doporučené články