Dezerty v hodnotě zlata

Občas si každý z nás zajde sednout do kavárny či cukrárny na lahodnou kávu a nějaký ten sladký dezert. Vybrat si můžete z pařížského dortu, větrníků, mrkvového dortu, laskonek, koláčků a dalších různých dortů a řezů. Nezajímá Vás, ale na čem si pochutnávají nejbohatší lidé naší planety? Nad některými z těchto dezertů a jejich cen zůstanete doslova s otevřenou pusou.
zlaté jablko
·         Diamantový dortTento dort byl upečen britskou cukrářkou a designérkou pro účel narozeninové a zásnubní oslavy dcery z bohaté rodiny pocházející ze Spojených arabských emirátů. Tento dort měl vzhled módního mola s modelkami, vážil téměř půl tuny a díky čtyřem tisícům různých druhů drahých kamenů, mezi kterými se nacházel i žlutý a růžový diamant i 15 bílých 5karatových diamantů, se jeho cena vyšplhala až k nějakým 50 milionům dolarů.
čokoládové lanýže
·         Strawberries Arnaud Tento valentýnský pohár složený z vanilkové zmrzliny, jahod, šlehačky, šampaňského a drahých likérů obsahuje také zásnubní prsten a zlaté 24krarátové vločky. No není to krásná představa žádosti o ruku? Pokud Vás tato možnost zaujala připravte si přibližně 220 milionů korun.
·         The Absurdity Sundae Pokud jste milovníkem zmrzliny a dobrodružství, tento dezert by vás rozhodně potěšil. Jedná se totiž o několik druhů zmrzliny a sirupů z několika druhů drahých dezertních vín s banánem. No a kde že je to dobrodružství? To spočívá v tom, že při konzumaci tohoto dezertu se budete nacházet na Kilimandžáru. Tento sladký výlet Vás vyjde na přibližně milion a půl korun.
·         La Madeline au Truffle Když zabrouzdáme do trochu levnějších vod a potěšíme milovníky čokolády, můžeme Vám představit jednu z nejdražších čokolád na světě.Jedná se o čokoládovou pralinku z hořké 70 % čokolády s lanýžovým olejem, obalenou v prvotřídním kakaovém prášku, naplněnou lahodným krémem. Sbíhají se Vám sliny? Když Vám prozradím, že za tuto pralinku zaplatíte okolo šesti tisíc korun, myslím že vás chuť přejde.

Doporučené články