Jak adekvátně pečovat o ruce?

Náležitá péče o ruce je neprávem opomíjena. Mnohdy se zaměřujeme výhradně na péči o naši pleť či pokožku těla, bojujeme s prvními vráskami. Neuvědomujeme si, že ruce jsou vystaveny všem nepříznivým vlivům, a to v rámci každodenního procesu. Tento fakt podceňujeme. Zapomínáme, že ruce patří mezi první, čeho si na nás druzí všimnou. Bezpochyby upravené a esteticky působící ruce přidají na sebevědomí každé ženy.

ruce

Základ tvoří krém

Prvotním předpokladem poskytnutí vhodné péče, a poté i viditelného efektu, je volba krému na ruce. Na den je ideální použití hydratačního krému s lehčí konzistencí nezanechávající mastný film na rukou. Naopak, a to zejména v případě suchých rukou, je v rámci řádné péče o ruce volit na noc vydatný hutný mastný krém. Pro lepší efekt je lepší použití bavlněných rukavic. Tímto poskytnete rukám maximální výživu a hydrataci. Krém na ruce by měl být součástí výbavy kabelky každé ženy.

Peeling rukou

Nejen pro lepší vstřebávání krému je zapotřebí peelingu. Ideální je jednou týdně, kdy prostřednictvím peelignu dojde k odstranění odumřelých buněk. Postačí aplikace peelingového krému – promnout ruce, včetně dlaní, až po zápěstí. Poté ruce opláchnout vodou a nanést krém. Ideální je dopřát peeling si večer před spaním, kdy tak bude dostatečný prostor pro působení veškerých důležitých látek.

Vhodné pro ruce je i použití oleje, ať už olivového, arganového či mandlového. Ruce ponořit do olejové lázně a nechat pár minut působit, poté použít bavlněné rukavice v rámci vyššího účinku. Výsledný efekt hebkých rukou vás mile překvapí.

prsty

Ochrana rukou

Zejména v letním období je záhodno používat na ruce krémy s UV filtrem a ochránit tak pokožku rukou nejen v případě předčasného stárnutí, rovněž v rámci výskytu pigmentových skvrn.
Každé mytí rukou pokožku vysušuje. Myslete na to a snažte se několikrát denně aplikovat krém na ruce. Jednou za čas si můžete dopřát luxus v podobě návštěvy salónu a nechat si udělat parafinový zábal. Samozřejmostí v rámci péče o ruce by mělo být používání ochranných rukavic – při jakémkoliv úklidu a při kontaktu s chemickými i čisticími prostředky.

Tip na závěr

Jestliže trpíte zažloutlými nehty, které esteticky kazí dojem vzhledu rukou, ideální je použití a vybělení za pomoci citronové šťávy z čerstvého citronu. V případě dosažení opticky mladistvého vzhledu rukou je vhodné použít světlý lak na nehty – od bezbarvého laku přes béžové odstíny až po světle růžový nádech.

Doporučené články