Dbejte o zdraví

Jak pečujete o své zdraví? Věřte mi, že pokud o své zdraví budete pečovat opravdu co nejdříve a budete žít zdravý životní styl, tak tím jenom svému tělu, ale taky psychice jenom prospějete. Já jsem dříve na své zdraví opravdu hodně kašlala, potom jsem taky byla velice často nemocná a trpěla jsem na angíny. Asi jsem měla velice slabou imunitu. Takže od té doby, kdy mi lékař řekl, že mám velice osoby imunitu, tak o své zdraví pečuji dvakrát tolik. A nechci totiž dopadnout jako moje kamarádka, která potom každou chvíli brala nějaká silná antibiotika, po kterých jí potom bylo špatně a měla taky oslabenou imunitu, protože mi věřte, že když stále a velice často berete antibiotika, tak to potom oslabuje vaše tělo a taky imunitu.

I pohyb je zdravý.

I když mnoho lidí si myslí, že právě antibiotika člověku velice prospívají. To sice ano, když se ale silně nemocní. A třeba máte nějakou silnou angínu, tak vám dají antibiotika. Tohle vám sice angínu samozřejmě vyléčí, ale vaše zdraví a imunitu vám to zase poškodí. Takže já jsem si řekla, že budu brát radši nějaké potravinové doplňky, jako třeba vitamín D i D a železo a budu taky jíst více ovoce a zeleniny, protože hodně ovoce a zeleniny a taky vlákniny vašemu zdraví jenom prospívají, takže se nemusíte bát, že byste pak třeba byli velice často nemocní.

Pozor na nachlazení.

A ke zdraví taky pomáhá zdravý pohyb a ta zmíněná pestrá a pravidelná strava. A taky hlavně pohoda, protože stres oslabuje velice tělo a imunitu. Takže o své zdraví pečujte co nejvíce a jak můžete. Zdraví má člověk jenom jedno a měl by člověk taky o své zdraví hodně dbát, aby nepřišel zkrátka. Já už jsem se taky poučila. A taky mě moc těší, že i moje rodina si to uvědomila, že o zdraví člověk musí pečovat to za každé situace. Já jsem si všechno uvědomila a taky chodím pravidelně na preventivní prohlídky. Věřte mi, že prevence by se neměla nikdy zanedbat. 

Doporučené články