Čenkovice, Buková hora, Červená Voda

Možná jste tohle rozvíjející se středisko horských sportů už zaregistrovali. A možná i díky nedalekému resortu Dolní Morava, které také zažívá razantní rozvoj. A pokud jste o něm neslyšeli dosud, letos na jaře určitě uslyšíte. Otevře se tam pro turisty nejdelší lanový, visutý most v Evropě. Ale zpátky do Bukovohorské pahorkatiny, která uzavírá masiv Orlických hor. Poměrně nedávno se zde vybudovala lanová dráha spojující Čenkovice s Bukovou horu. V zápětí byla na protější straně hřebene vybudována druhá lanovka, která začíná nedaleko městečka Červená Voda. Ta začíná v části zvaná Mlýnický dvůr.

Dostatek úložných prostor

Čenkovice a Červená Voda jsou tedy propojeny lanovými drahami, což středisko řadí mezi horská, lyžařská střediska alpského typu. Pod lanovkami se vybudovaly kvalitní sjezdové tratě a přibyla rovněž řada vleků a dalšího lyžařského vybavení. Na obou stranách hřebene se samozřejmě vybudovaly ubytovací zařízení. Jedno z nich, apartmánový penzion HP Apartmány mohou tím pádem využít i ti co hledají v Čenkovicích ubytování https://hpapartmany.cz/, i když leží na protější straně hřebene. Apartmánový penzion disponuje několika apartmány, které jsou dispozičně řešeny jako samostatné byty 2+kk a 3+kk. Jsou plně vybavené. To znamená, že v apartmánu je nejen veškerý, a nutno podotknout, moderní nábytek, ale nechybí ani sporák, lednice s mrazákem, mikrovlnná trouba a varná konvice. Sociální zařízení je rovněž nadstandardně vybaveno.

Zázemí pro děti

Do každého apartmánu lze kromě, osob na pevný počet postelí umístit někoho i na takzvanou přistýlku. To v případě, že v rodině je třeba pět lidí, nebo se někdo zataví v rámci pobytu na návštěvu. Apartmánový penzion nabízí samozřejmě i zázemí pro uložení sportovních potřeb, hlavně lyží a jízdních kol v létě. To umožní zachovat pořádek v jednotlivých apartmánech i na přístupových chodbách. Penzion je dostupný pro veřejnost, a pobyt v něm lze objednat běžnými postupy.

Doporučené články