Zdravý životní styl -zdravé recepty

Jste na sladké? Mám pro vás pár jednoduchých receptů, které ladí s vaším stravovacím plánem a neobsahuje zbytečně drahé suroviny.
Fitness kinder řez
Co na to potřebujeme? Čtyři vajíčka, tři lžíce kakaa, dvě lžíce medu nebo jakéhokoliv sladidla a čtyři sta gramů tvarohu. Kromě kakaa všechno smícháme, ale musíme si dát pozor na bílky, pokud se pořádně nerozšlehají zůstanou v těstě a přidávají těstu podivnou slanou chuť. Potom jen pečeme na 220 °C dvanáct minut. Přepůlíme těsto a doprostřed dáme oslazený tvaroh.
Tvaroh můžeme nahradit například pudinkovým krémem. Můžeme ho i trochu “okořenit” například rumem nebo malibu.
kuchyňská váha
Mugcake
Nechce se vám péct v troubě, protože je to moc na dlouho a vy máte prostě hlad teď? Neexistuje nic lepšího než dortíky do mikrovlnky. Stačí vzít si jedno vejce, 2 lžíce rozmixovaných ovesných vloček (pro bezlepkovou verzi použijte bezlepkové vločky). Potom přidejte půl lžičky prášku do pečiva, trochu vody, aby to bylo dostatečně vláčné, polovinu banánu, a nakonec něco na oslazení. Sirup, Med nebo i trochu cukru. A jako zlatý hřeb borůvky aspoň jedna hrst.
rozbité vejce
Kokosové sušenky
Co na ně potřebujete? Nic víc než 2 banány, 2 hrnky mletého kokosu, špetka skořice, vanilky, nebo cokoliv co vám chutná, a trochu másla nebo kokosového oleje. Potom pečeme dozlatova neméně 15 minut. Ale pozor kokos je velmi kalorický, takže se sušenky to nepřehánějte nebo přidejte méně kokosu. Nahradit se dá například trochou holandského kakaa.
Avokádový krém
bochánky z těsta
Nakonec něco nepečeného jenom tak na chuť. Vezmete jedno zralé avokádo (musí být pořádně změklé obyčejně se po koupi musí nechat ještě týden na dozrání) a jeden banán. Společně s kakaem a čokoládou, zamícháte a máte obdobu čokoládové pomazánky.
Snad vám recepty trochu pomohly. Nebojte se trochu odlehčit vaše staré recepty, nahradit mouku, přidat méně cukru nebo másla většinou tolik neovlivní chuť.

Doporučené články