Jak moc bezpečné je internetové bankovnictví?

Spousta starších lidí se ptá, jestli je to všechno bezpečné, jestli se to nemůže nějak zneužít nebo nějak probourat. Jestli náhodou se něco nestane podezřelého. Dáváme nyní jednoduchou odpověď s vysvětlením – vaše internetové bankovnictví je tak bezpečné, jako jste bezpeční vy.
bankovky v pc

Všechno je to o člověku

Pokud se chováte obezřetně, zodpovědně, kontrolujete a neustále jste ve střehu, pokud zadáváte někde na internetu vaši kreditní kartu, tak se nic nestane ani s vaším internetovým bankovnictvím. Ovšem je něco jiného, pokud se takto zodpovědně nechováte. To se potom velmi horko těžko něco dělá, aby se celá situace zachránila. Samozřejmě, nejhorší, co můžete udělat, je to, že nebudete dělat vůbec nic. Protože internetové bankovnictví poskytuje řadu výhod a otevírá dveře spoustě službám, je celkem zbytečně se tomu bránit. Ovšem, nenabádáme, abyste hned teď skočili do banky a okamžitě si zřídili internet banking a všechno. Jenom je nutné zvážit všechna pro a proti a hlavně si uvědomit, že všechny ty problémy a úniky z účtů se staly proto, protože někdo někde zadával své číslo karty a všechny její další údaje na stránky, kde je zadávat neměl.
internetové peníze

Kde NEzadávat vaši kartu

Jsou to hlavně vyskakovací okna, která se objevují na pochybných i nakažených stránkách. Pokud vyskočí okno a chce po vás, abyste zadali vaši kartu, a vy ji tam skutečně zadáte, tak svět s vámi ztratil všechnu naději, měli byste se zavřít do klece a umřít hladem, protože pro vás prostě není místo.
převod peněz
To samé, pokud vám někdo napíše SMS nebo email a chce vaše číslo kreditky z nějakého důvodu. I kdyby to byl prezident USA a ČR dohromady, tak mu nesmíte dát žádné číslo kreditky ani pin. Pokud dáte, tak pro vás opět platí stejný postup jako výše – klec, hlad, smrt. Nejnebezpečnější pro vaše internetové bankovnictví jste vy sami, to si zapamatujte a toho se držte.

Doporučené články