Life hacks, které Vám usnadní práci v domácnosti

1.       Kam uložit žehlicí prkno?

Je jednoduché uložit prkno do nějaké komůrky, ale jistě víte, že dost často zabírá místo a překáží. Stačí vzít dva obyčejné háčky na oblečení a přidělat je někam, kde nebudou překážet. Pak stačí jen prkno za háčky zavěsit a máte vystaráno.  Prkno nebude padat a bude překážet jen minimálně.
muž s igelitkami

2.       Věčný boj s igelitovými pytlíky

Určitě také znáte boj s pytlíky. Přijdete z obchodu a zeleninu, ovoce a pečivo vyndáte z igelitových sáčků. Klasika, ale co s těmi sáčky? Vezměte prázdnou krabici od kapesníků a jednoduše tam sáčky dejte. Až budete pytlíky potřebovat, jednoduše je vytáhnete. Krabici můžete přidělat například na dveře od skříňky nebo je můžete jen položit do šuplíku nebo na kuchyňskou linku. To už je jen na Vás.

3.       Organizér na žabky

Žabky a pantofle jsou sice skladné, ale také se rády ztrácejí a přemisťují z místa na místo. Použijte obyčejný stojací organizér na dokumenty a tam žabky a pantofle umístěte. Organizér pak dejte do skříně nebo na místo, kde nebude překážet, a až přijde čas žabek, umístěte ho do předsíně. Jednoduché, že?

4.       Barevné klíče

Kdo to nezná, jako by nebyl. Takové množství klíčů, kdo se v nich má vyznat? Přitom je řešení tak jednoduché! Stačí vzít lak na nehty (samozřejmě barevný) a větší část klíče nabarvit. Pokud máte fantazii a jste kreativní, klíče nemusí zůstat jen čistě barevné, ale můžete si je libovolně ozdobit. Srdíčka, puntíky, proužky, fantazii se meze nekladou.
palačinky s ovocem

5.       Palačinky bez nepořádku

Kdo by nemiloval palačinky? Miluje je snad každý. Ale zaneřádit kvůli tomu nádobí a kuchyň se chce málo komu. Když ingredience na palačinky dáte do prázdné a umyté lahvičky od kečupu, ušetříte si spoustu práce. Těsto pak stačí jen promíchat a usmažit na pánvi. Lahvičku s těstem pak můžete schovat na příště v lednici. Jak jednoduché!

Doporučené články