Hra pro celou rodinu

Laser game je velmi zábavná akční hra, z které bude nadšená celá rodina. Lze hrát venku i uvnitř, přesto je pro laser game typičtější využívání vnitřních prostorů. Každý hráč je vybaven jednou vestou, která má na sobě několik senzorů pro případný zásah a laserovou zbraní. Jestliže zbraní zasáhnete senzor protihráče, na několik vteřin je mu znemožněna střelba ze zbrani a musí vyčkat opětovnému navrácení do hry nebo pro něj hra končí.

DSC_0201

Možnosti hry

Hra může být hrána ve více variantách, z nichž nejoblíbenější variantou je „přestřelka“ mezi dvěma týmy, kdy se na každé straně proti sobě v hrací aréně postaví dva týmy. Vyhrává ten tým, který zasáhne všechny svoje protihráče.

Další oblíbenou variantou je dobývání základny. Úkolem je zabrat protihráčům jejich základnu. Hra končí v momentě, kdy jeden tým zabere základnu toho druhého.

Další možností, jak si laser game užít může být „hon na vlajku“. Princip je velmi podobný jako u předchozí varianty pouze s tím rozdílem, že zde má tým za úkol ukrást soupeřům jejich vlajku, nebo jiný symbol týmu.

Přestože je laser game především o týmové spolupráci, velkou zábavou může být tzv. deathmatch, v němž hráči hrají všichni proti sobě.

lasergame_aztec04

Hra je bezpečná a zasažení laserovou zbraní není nijak bolestivé jako u jiných stejně akčních sportů. Hra se převážně odehrává v temných místnostech, pozor si tedy dávejte především na zakopnutí. Každý hráč by tedy měl mít kvalitní obuv a doporučené ochranné prvky. Na hru volte převážně tmavé oblečení, aby neprozradilo vaši polohu. Aréna je často opatřena velícími můstky, zdmi s okny nebo dalšími překážkami, které slouží jako úkryt před nepřáteli nebo jako shromažďovací bod vás a vašich spoluhráčů. Jestliže hrajete v týmu, vždy se předem domluvte na určité strategii, jelikož uvnitř již nebude čas. Jenom správná komunikace mezi spoluhráči zaručí vítězství.

Doporučené články