Růžová bez kompromisů

Růžová barva – jedněmi nenáviděná, druhými milována. Jak se vlastně tato barva nosí a pro koho je určena? Má nějaká pravidla? Zkusíme se na toto téma podívat. Růžová barva byla odnepaměti přisuzována holčičkám nebo mladým slečnám. Pokud ji měla žena ve zralém věku, starší žena nebo dokonce muž bylo to skoro až nepřípustné. Ale nejsou to jen zaběhlé stereotypy, které je potřeba změnit? Ano, žádná barva by neměla být genderově zařazená a neměl by ji omezovat ani věk. Prostě by tuto barvu měl nosit každý, kdo se v ní cítí dobře. Růžová barva se dá totiž nosit elegantně, sportovně, ale i všedně během normálního dne. 

růžová

Muž a růžová?

Tak jako žlutá, modrá nebo třeba zelená i růžová barva má ve svém color spektru mnoho odstínů a existují ty, které když si vezmete neozáří blízké okolí. A to jsou ty barvy, které nosí i muži. Růžová se dá krásně kombinovat, a proto muži v této kombinaci dokáží vypadat velmi elegantně. Například takový starorůžový pánský oblek je velmi in a je vhodný pro muže v 18 letech i pro toho v 35. 

Jak kombinovat růžovou

Růžové bychom se neměli být, ale snad se jen řídit tím, že někdy méně je více. Proto pokud opravdu nemáte potřebu chodit od hlavy až k patě v růžové je dobré tuto barvu doplnit například bílou nebo černou barvou. S růžovou moc hezky ladí i t zelenkavá nebo námořnická modrá. 

muž

Růžová k barvě vlasů

Obecně byste se v odstínu růžové měli trochu i řídit barvou Vaších vlasů a pleti. Pokud tedy jste světlý typ s blond vlasy měli byste zvolit jemnější odstíny růžové. Patří zde například starorůžová, pudrově růžová. Pokud ovšem jste tmavovláska s tmavším odstínem pleti můžete se klidně pustit do sytějších odstínů růžové až po ty neonové. Růžová je barva jara a neměli byste se bát ji nosit. Začněte doplňky a uvidíte, jak si tuto barvu brzy zamilujete a pustíte ji do svého šatníku.

Doporučené články