Dáváte přednost módním domům nebo second-handům?

Máte rádi módní doplňky? Jdete s poslední módou? Sledujete nové módní směry a chodíte na módní přehlídky? Móda vás baví a nakupujete proto další a další oblečení, kombinujete, porovnáváte ceny, diskutujete se známými, kde jste, co nakoupili.
ukazatel na second-hand
Módní domy jsou plné nových oblečení, doplňků, obuvi a všeho, na co si jen vzpomenete. Módní návrháři se předhánějí v nově vystylizovaných módních trendech, mění barvy. Vlastně někdy se i vrací k dřívějším návrhům, které jen obmění v určitých detailech. Móda je svým způsobem byznys, ale co dnes není byznys? Je to vaše volba, baví vás to. Nedokázali byste vyjít z domu v oblečení, které by spolu neladilo. Stejně tak si zakládáte i na oblečení pro svého partnera či partnerku.  Dělá vám to dobře a dělá vám to radost. To je jedna strana mince. Ale je i druhá strana mince.
módní přehlídka
Co se děje s nepoužitým neprodaným oblečením? Kde končí? Jde do výprodeje, do slevových akcí, a přesto se neprodá. Mají módní domy možnost toto oblečení věnovat charitě? Není tajemstvím, že tuny použitého oblečení končí na skládkách a skládky neustále rostou. Co můžeme udělat pro to, abychom nepřispívali, k již tak zhoršenému životnímu prostředí?
Začaly se objevovat šikovné ženy, kterým záleží na ekologii, na tom, v jakém životním prostředí žijeme my a naše děti. Jsou ženy, které obnovují staré oděvy, přešívají, kombinují různé materiály a zhotovují vlastně ze starého nové. Následně toto oblečení prodávají na internetu nebo i v kamenných prodejnách. Zachraňují tak oblečení, které by jinak skončilo odložené v kontejnerech a na skládkách.
Obnovuje se zašlá sláva second-handů, objevují seswap obchody.
Móda není jen o novinkách a novém oblečení, ale třeba i o novém pohledu na módu. Mohu být v souladu s módou, ale zároveň v souladu s životním prostředím. Čím nás bude více, tím lépe se dá bojovat za lepší životní prostředí.

Doporučené články