Připravte svoji pleť na zimu

Léto se pomalu přehouplo do své druhé poloviny a je na čase začít připravovat naši pleť na chladné podzimní a zimní období, které s sebou navíc často nese nedostatek vitamínů a minerálů ve stravě. Nezapomínejte na sebe. Pleť se vám za to odvděčí. V první řadě se zaměřte na klasickou péči o pleť. Nechce se vám večer po party odličovat a jdete spát s make-upem na obličeji? To není zrovna ideální způsob péče o naši pleť. Pravidelné večerní odličování a ranní čištění pleti by mělo být rutinou, kterou není radno porušovat ani v létě, natož pak před zimou a v zimě. Zvykněte si na to už teď. Stejně tak je dobré aspoň jednou týdně vyčistit pleť hloubkově čistící maskou.

žena v zimě

Zatímco v létě vám stačí obyčejnější a jemnější krém, který obsahuje hodně vody, na zimu si sežeňte hutný krém, který není na bázi vody ale spíše olejů. Voda a mráz totiž nejdou úplně dohromady. I na zimu je ale ideální mít krém s ochranným faktorem proti slunci, protože třeba při lyžování na horách se můžete velice rychle spálit. Myslete na to už teď a sežeňte si tu nejlepší kosmetiku přímo pro vás. Nezapomínejte také na rty, které potřebují výživu stejně jako okolní pleť.

balzám na rty

Skvělým pomocníkem po celý rok vám může být kolagen a kyselina hyaluronová https://www.orcacollagen.cz/jak-funguje-kolagen/, protože pomáhá udržet pleť dravou, vitální a brání vzniku vrásek ale třeba i celulitidy. Má navíc vliv i na kloubní aparát, nehty a vlasy, takže se jedná o multifunkční přípravek, který oceníte celoročně. Nezapomeňte také doplnit vitamíny a minerály v podobě doplňků stravy, pokud nemáte stravu dokonale vyváženou. Nedostatek vitamínů a minerálů v těle se může projevit nejen únavou, ale také právě unaveným vzhledem kůže a pleti. Pokud si nevíte rady, jakou zrovna zvolit variantu přípravku, nechte si poradit od kvalitní kosmetičky, která se v produktech vyzná a poradí vám ty nejlepší preparáty pro podporu zdravě a mladě vypadající pleti, která nestárne.

Doporučené články