Považujete vánoční čas za období plné stresu?

Vánoční období je spojeno s mnoha činnostmi. Pokud chcete, aby byly Vánoce opravdu takové, jaké mají být, musíte zařídit spoustu věcí. Bohužel, většina těchto činností je právě v rukou žen, které kvůli tomu mají Vánoce mnohdy spojené pouze se stresem. Také kolem sebe čím dál častěji slyšíte věty typu: ,,Vánoce? No, už aby bylo po nich.“ a nebo ,,Ježíš, zase Vánoce., a podobně?

vánoce

Je smutné, že si lidé i to nejkrásnější období v roce tak znechucují. Ano, je pravdou, že je to období, ve kterém mají všichni více práce, bohužel je toto období spojené také s vyššími výdaji. Všichni ale vědí celý rok, že Vánoce přijdou, tudíž po finanční stránce se na ně opravdu můžete připravovat již několik měsíců předem. Zároveň je ale také nutné podotknout, že se jedná o období plné lásky, kouzelné atmosféry a rodinné pohody. Během Vánoc se často rodiny navštěvují, zdobí si své domy, takže vytváří opravdu okouzlující prostředí okolo sebe plné světýlek a třpytivých ozdob. Většina lidí má velice dobrou a radostnou náladu, která se tak rychle přenáší i na ostatní. Děti jsou plné očekávání z toho, co jim nadělí Ježíšek pod stromeček, a obvykle v prosinci také méně zlobí. Všechno vypadá tak dokonale.

vánoční stromeček

Vraťte se do dětství. Mějte opět Vánoce ráda. Vždyť je to nejkouzelnější období v roce. Nasávejte tuto magickou atmosféru, která vás dobije energií na další měsíce dopředu. A to, že tuto atmosféru ve svém domově můžete vytvořit právě vy, je přece super. Vy to máte všechno ve svých rukou. Ano, určitě máte spoustu práce, ale i tohle stojí za to. Proto, aby to bylo jednodušší, vám přinášíme pár tipů, jak si trochu ulehčit.

·         Zapojte svého partnera.Například při pečení cukroví, pečte cukroví společně i s dětmi. Udělejte si z toho zábavné odpoledne, které si užijete se svou rodinou.
·         Uklízejte postupně klidně i dva měsíce předem.Postupně již třeba od začátku listopadu se vrhněte na úklid skříní, komod, úložných prostor, kuchyně… Tyto věci lze uklidit dříve, protože vám to určitě vydrží. Potom pro vás bude úklid mnohem jednodušší, protože bude zbývat hlavně utřít prach, převléct postele a vytřít.

·         Výzdobu dělejte společně s dětmi.Zapojte své děti, pobavte se a zasmějte. Vyzdobte si společně váš domov a dodejte mu pravou atmosféru Vánoc.
·         Pro nákup dárků využijte babičky.Ne proto, aby za vás dárky nakoupily ony. Ale proto, abyste jim dali děti na hlídání. Můžete si tak užít s manželem příjemné odpoledne strávené v obchodním domě, během kterého nakoupíte všechno potřebné. Věnujte tomu celý den, ať se nemusíte honit.
·         Dárky balte po večerech, nebo opět využijte babičky.Odvezte děti k babičce na víkend, během kterého si v klidu zabalíte a připravíte všechny dárečky.

vánoční přání

Využijte pomoc všech, kdo vám může pomoct, a uvidíte, že si Vánoce můžete užít i vy. Manžel a babičky vám určitě rády pomohou.

Doporučené články