Do Řecka na nejkrásnější pláže v Evropě


O Řecku se tvrdí, že je nejoblíbenější destinací, kam se na dovolenou vydávají Češi. Jednoznačně vede před Itálií, Chorvatskem a Španělskem. Proč tomu tak je i přesto, že se tato malebná země potýká s ekonomickými problémy? Důvodů je více, především mějme na paměti překrásné přírodní scenérie, vynikající a zdravou kuchyni a typickou řeckou pohostinnost. Dá se tedy očekávat i letos, že budou již v květnu zájezdy do této oblasti beznadějně vyprodané.
slunečné pobřeží.jpg

Fantastické pláže

Ti, keří milují soukromí, nesnáší přeplněné lokality a upřednostní přirozené přírodní pláže s mnoha zákoutími, by měli vyzkoušet západní pobřeží ostrova Lefkada. Východ ostrova je posetý hotely a navštěvují jej hojně rodiny s malými dětmi, ovšem západní cíp je mnohem klidnější. Také je tu výstavba hotelových center zakázána. Paradoxem je, že zdejší pláže jsou považovány za vůbec nejexotičtější podívanou v celé Evropě a přesto tu takřka nikoho nepotkáte. Ne zřídka se stává, že budete azurové moře a žhavé slunce na pláži obdivovat sami.
řecké Santorini.jpg

Ráj potápěčů

Za ráj sportovního potápění a pohodový kout lze považovat ostrov Kalymnos. Jezdí sem i milovníci skalního lezení a potápěči se soustředí především na rozmanité podmořské útesy a jeskyně. Pod hladinou lze objevit i řadu vraků lodí a letadel z druhé světové války. Malebné pobřeží je rovněž poloprázdné a je tu rozhodně klid.

Poklidná rodinná dovolená

Kefalonie paří sice k dražším a luxusnějším destinacím, ovšem ostrov nebývá přeplněný na rozdíl od klasických míst, jakými jsou Rhodos nebo Korfu. Naleznete tu potřebné pohodlí pro pohodovou dovolenou s dětmi, příjemné dlouhé pláže mezi skalisky s pozvolným vstupem do moře.
palác parthenón.jpg

Památková zóna a klidné koupání

Bájné Delfy a bojiště u Thermophyl a také hlavní město Athény budete mít na dosah v Korintském zálivu. Příjemně vás překvapí teplá voda a koupel v klidné zátoce bez mořského příboje. A památky? Athény jsou odsud vzdáleny pouhých třicet kilometrů.

Doporučené články