Co je důležité v péči o pleť?


Krásná pleť není samozřejmostí. Možná se někdy díváte na ženy s dokonalou pletí a říkáte si, jaké mají štěstí, že se narodily s tak úžasnou pletí, a nemusí se ani namáhat. Ale nikdy nevíte, kolik námahy, peněz a trpělivosti stojí za tím, abyste měli hladkou pleť bez jakéhokoliv problému. Pravda je, že v případě naší pleti hraje velkou roli genetika. Pokud máte dobré geny a dobrou pleť v rodině, bude pro vás snazší udržovat si mladistvou a bezproblémovou pleť. Naopak ti, kteří mají v rodině nadměrně suchou pleť, akné nebo rozšířené póry, budou muset investovat do péče o pleti více času a možná i peněz.

pleť

Jak tedy na takovou péči? Nezapomeňte, že i když kosmetické přípravky jsou při péči o pleť velmi důležité, není to to jediné, co byste měli dělat. Ale je to nezbytné. Nakupte si kosmetické přípravky, něco na čištění, tonizaci, hydrataci a dvakrát denně se své pleti věnujte. Co dál byste měli pro svou pleť dělat? Důležitý je pitný režim. Pleti nesvědčí cukr, takže vyřaďte slazené limonády. Ideální je pro vás čistá voda, alespoň 2,5 litru denně. Také vám budou svědčit bylinkové čaje. Pro stav pleti je dobré jednou za čas i detox, k čemuž vám pomůže detoxikační čaj. A pozor na kávu. Kofein vás může vysušovat.

čaj

V stravě omezte bílou mouku a bílý cukr. Zaměřte se především na konzumaci čerstvých a průmyslově nezpracovaných potravin. Některé problémy s pletí mohou souviset i s potravinovými alergiemi. Pokud se váš stav pleti nelepší, můžete si nechat udělat testy na potravinové alergie. Nezapomeňte také o svou pleť pečovat pomocí SPF. To je velmi důležité pro ochranu vaší pleti před slunečním zářením. Sluneční paprsky urychlují stárnutí pleti a tvorbu vrásek. Také vám mohou způsobit pigmentové skvrny. SPF nanášejte pod make-up každé ráno a nezapomeňte aplikaci přes den několikrát zopakovat.

Doporučené články