3D zrcadlo jako trenér

Nové zařízení objektivně reaguje na tělesné rozměry, váhu a svalovou hmotu, které jsou zobrazeny na 3D avatarech vašich postav.
 
Přístroj, nazvaný Naked, je prvním 3D tělovým skenerem a fitness trackerem určeným speciálně pro používání na doma.
 jablko na váze
Naked se skládá ze zrcadla, měřítka a aplikace pro smartphone. Celé zrcadlo je vybaveno snímači podél černého proužku, který se rozkládá po boku zrcadla. Senzory obsahují technologii Intel RealSense, která využívá infračervené světlo pro skenování těla, na podobném principu pracuje i Xbox Kinect.
 
Měřítko je před zrcadlem a otáčí o 360° za 20 sekund. Když se otočíte na stupnici, v ideálním případě s minimálním oděvem, senzory vytvářejí 3D hloubkové mapy vašeho těla rychlostí přibližně 30 snímků za sekundu.
 
Jakmile je váš 3D model těla dokončen, obraz a data jsou odeslány do aplikace, kterou můžete otevřít na telefonu nebo tabletu. K tomu dojde během jedné minuty po ukončení počítání stupnice. Můžete otáčet svůj avatar ze zrcadla, přiblížit části těla a zobrazit měření těla, včetně procenta tělesného tuku.
 
Měření se počítá metodou podobnou hydrostatickému testu nádrže,  porovnává se, kolik vážíte ve vodě proti zemi, abyste získali přesný objem. Pokud vážíte ve vodě výrazně méně, pravděpodobně máte vyšší procento tělesného tuku, protože tuk je lehčí než voda. Naked je v podstatě virtuální hydrostatický test nádrže.
metr s váhou 
Systém může také určit změny svalů a tuku pro různé části vašeho těla analýzou tvarů. Například tvar vašeho ramena a stehna budou vypadat velmi odlišně, pokud na těchto částech těla převládají tuky nebo svaly. Tuk je obecně roubovaný a méně tvarovaný.
 
Aplikace umožňuje pochopit vaše tělo a opravdu vidět změny, zobrazuje pásy, které se táhnou přes krk, ramena, hrudník, paže, pas a nohy, a zobrazují jejich měření a procento svalů a tuků. Aplikace ukládá po sobě jdoucí měření a umožňuje je porovnávat.
 
Vidět pokrok může lidi povzbudit a pomoci jim držet se cvičení.

Doporučené články