Vyrobte si jarní věneček na dveře

Blíží se jaro a s ním neodmyslitelná jarní výzdoba domů, bytů nebo předzahrádek. Vánoční a zimní dekorace se opět schovává do krabic a na dveře se začínají věšet jarní a velikonoční věnečky plné kvítí a různých ozdob. Někdo je manuálně zručný a věnec či jiné dekorace si vyrobí sám, jiný si je zase koupí nebo poprosí kamarádku, jestli by nějakou jarní okrasu nevyrobila. I když ale nejste příliš šikovní, zkuste si udělat věnec nebo alespoň květinový zápich sami. Uvidíte, že z finálního díla budete mít určitě radost a navíc bude dekorace jedinečná a originální.

tvorba věnce

Na věneček na dveře budete potřebovat korpus. Je pouze na vás, zda zvolíte klasický proutěný kruh, který koupíte v každém obchodě nebo třeba macrame kroužek. Věnce na těchto kroužcích vypadají velmi jemně a jsou v poslední době velmi moderní. Určitě také nezapomeňte na nějaké levné umělé květiny a listy, kterými korpus budete zdobit. Určitě si můžete pořídit i květy živé, umělé však vydrží každý druh počasí a zůstanou krásné až do podzimu. Navíc je po sundání věnce ze dveří můžete použít na něco jiného. Živé květy vám do pár dnů zvadnou a věneček nebude hezký. Potom můžete pořídit pár velikonočních doplňků, různé stužky nebo větvičky.

věnec z tulipánů

Korpus si nazdobte podle toho co se vám líbí, květy ho můžete polepit buď celý nebo jen jeho část. Stužka může posloužit i na zavěšení nebo můžete uvázat mašličku. Vše na sebe nalepte tavnou pistolí, díky které vám vše bude držet na svém místě a nebudete muset mít strach, že vám něco upadne když někdo bouchne dveřmi nebo začne foukat.

A pokud se necítíte na věnec umělé květiny můžete dát jen tak do vázy a rozsvítit si tak svůj obývací prostor. Dnes už totiž umělé květiny vypadají prakticky jako živé a pokud nikoho neupozorníte na to, že nejde o živé kvítí, nejspíš si toho ani nevšimne a vám budou dělat parádu celoročně.

Doporučené články