Míče, balónky a balóny.

Už od malička mají děti rády balónky a míčky. Je to obyčejná kulatá věc, která neuvěřitelně rozvíjí dětskou motoriku. Jak motoriku rukou, tak i celkovou, rozvíjí smysl pro rovnováhu apod. Už nejmenší děti mají rády míček, který mohou držet ve svých ručičkách, bude plyšový a možná bude mít uvnitř rolničku, aby upoutal dětskou pozornost a dítě se snaží jen udržet míček v ruce a trénuje úchopy. Když se dítě začne batolit, je návnada v podobě kutálejícího se balónku stimulem, aby se dítě po hračce začalo natahovat a plazit či postupně začít lézt po čtyřech.

míč

Když dítě začne stát a nemusí se již přidržovat, můžeme si zkusit s míčkem házet. Dítě bude mít dlouho problém, jak míček chytit, tak zamířit a hodit míček přesně na vás. Můžete zkoušet házet na cíl, trefovat se do košů, nebo jakýchkoliv předmětů. Pokud dítě začne míček chytat, má za sebou opět další kus ve svém vývoji.

balón

Jakmile dítě začne chodit, je pro ně strašně složité, udržet rovnováhu na jedné noze a snažit se tou druhou kopnout do balónu. Pro nás dospělé je to hračka, ale pro dítě je to velký pokrok, pokud to zvládne. A pokud se jednou naučí kopat do balónu, máte na dlouho o zábavu postaráno. Stačí kousek rovné plochy, můžete přidat i branku a ať máte dceru či syna, můžete běhat za balónem tak dlouho, než vás začnou bolet nohy. Můžete kopat na asfaltu, ale i na posekané trávě ceník sekání trávy.

Ale nejen kopací balón děti zabaví. Nafukovací balónky máme spojené více s oslavami, ale i s ním se dá krásně zabavit. A nafukovací míč bychom neměli zapomenout na žádnou dovolenou k vodě jak v tuzemsku, tak k moři. A pro ty už téměř dospělé děti? Let balónem může být krásným dárkem třeba k osmnáctinám. Míčky a balónky se kutálejí, dá se do nich kopat, dá se s nimi házet a mohou být v nejrůznějších velikostech a barevných provedeních. Koupit dítěti balón úměrný, neuděláte chybu.

Doporučené články